Yaşam

Sanatçı Deniz Sağdıç’ın atık malzemelerle ürettiği portreler İstanbul Cevahir’de ziyaretçilerle buluşuyor

görsel sanatçı Deniz Sağdıç‘ nın kendine özgü bir üslupla sunduğu, atık işleri ve eser parçalarını sanata dönüştüren çalışmaları, İstanbul Cevahirgalerisinde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Yüzlerce markaya ve sınırsız eğlenceye ev sahipliği yapan İstanbul Cevahir, sanatın kapılarını aralıyor. Sanatseverler için düzenlediği etkinliklerle adından söz ettiren Cevahir; Sürdürülebilir sanatın ülkemizdeki en nezih temsilcilerinden biri Deniz Sağdıç. Toplamda 8 eserin yer alacağı stant, 20 Mayıs’a kadar İstanbul Cevahir misafirlerine açık kalacak.

Sanatın Erişilebilir Olmasını İstiyorum!

Atıktan aldığı malzemeleri geri dönüşüm ve ileri dönüşüm tekniklerini kullanarak sürdürülebilir bir şekilde sanata dönüştüren Deniz Sağdıç, standını açtığı İstanbul Cevahir’de sanatı götürmek istediği noktayı anlattı. Sanatın hayatın içinde olması gerektiğini vurgulayan Deniz Sağdıç, hayal edilebilecek her yerde ulaşılabilir olmayı hedeflediğini vurguladı. Asıl umursadığı şeyin sanatın kapalı kutu ve stand konutlarda kalmaması olduğunu belirten Sağdıç, sanatı herkesin görebileceği bir dile çevirmek istediğini, alışveriş merkezinin uygun bir yaşam alanı olduğunu sözlerine ekledi.

 

Sanatçı Deniz Sağdıç’ın toplam 8 eseri; 10-20 Mayıs arası İstanbul Cevahiryılında da ziyaretçilerini ağırlamaya devam edecektir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

senkayahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu